Eğitim Kurumu   ( 2141 )   في الكتب   ( 1659 )   في المؤلفين   ( 4831 )  
في المجلات   ( 786 )   في المكتبات   ( 151 )   في المدن   ( 182 )  
في المقالات   ( 2196 )   Multi Media   ( 323 )   Fetvalar   ( 894 )  
مجموع عدد الزوار
9129104
مجموع عدد الاعضاء 1490
Online Üye 0

Frankfurt

 تفاصيل حول المدينة رقم المدينة : S- 109  
اسماؤها الاخري البلد
  Almanya  
مؤسسها تاريخ التاسيس
   
   
Şehir No: S-109 عدد الزيارة : 6792
الإبلاغ عن خطأ التوصية

ملخص
google map link için tıklayın
women cheat on their husbands married men having affairs unfaithful wife

معلومات عامة

Frankfurt (am Main)

(Main Nehri kıyısındaki Frankfurt)

 

Metropol Almanya'nın finans ve kültür merkezidir. Almanya'nın doğusunda Oder Nehri'nin kıyısında "Frankfurt am Oder" olarak adlandırılan bir adaş şehir daha olduğundan burası Main kıyısındaki Frankfurt (Frankfurt am Main) olarak isimlendirilir.

Şehir aşağı Main nehrininin her iki yakası ile Taunus'un güneyinde, orta Almanya'nın güney batısında en önemli ekonomi merkezidir. Şehrin güneyinde en önemli şehir ormanları vardır. En yüksek noktası Berger tepesinde kurulu Seckbach semtidir (212 m deniz seviyesi). Şehir Basel'den Yukarı Ren düzlüğüne kadar yayılmış Ren nehri havzasının en kuzeyindeki noktada kurulmuştur. Kuzeyinde ünlü Kronberg ile Königstein derebeylik kentleri, batısında Hessen eyaletinin başkenti Wiesbaden ve Ren-Falz eyaletinin başkenti Mainz, güneyinde ise üniversite şehri Darmstadt vardır. Hessen eyaletenin en büyük şehiridir.

Gökdelenleri (Skyliners) bu kentin özelliklerinden biridir. Avrupa'nın en yüksek gökdelenleri buradadır.

Liverpool üniversitesinin araştırmasına göre Avrupa'nın en zengin ve varlıklı kentidir.

Her 1000 kent sakinine 922 iş yeri düşmekle Almanya'nın en yoğun iş bölgesidir. Dünya sıralamasında ekonomik yönden en iyi yaşanabilir kentler sıralamasında 5. dir.

Frankfurt am Main ve Ren-Main havzasında büyük sanayi kuruluşları mevcuttur. Özellikle kimya ve ilaç sanayisi başı çekmektedir. Otomotiv sanayisine çalışan başlı başına isim yapmış şirketlerle, mühendislik ve şirket danışmanlık firmaları bulunur. Bilişim şirketleride Frankfurt'un merkezi ve mükemmel ulaşım imkânlarından yararlanmak için buradadırlar.

Şehrin hizmet dalındaki şirketlerin yanında büyük bankalar vardır. Bankalar şehri olarak bilinen kent, Almanya ve Avrupa çapında faaliyette bulunan finans şirketlerinin Avrupa merkezi olarak seçilmiştir. Burada Avrupa Merkez Bankası da bulunmaktadır. Frankfurt havaalanı yönetim şirketi (FraPort AG) en büyük işverendir. Hızlı tren ICE nin Köln şehrine bağlantısı bulunmaktadır. Bu tren hattı yanında dev yük tren garı yanında nehir limanına da sahiptir.

En ünlü firmalar arasında Deutsche Bank, Opel, Aventis (Hoechst ile Rhone-Poulenc'nin birleşimi ile oluşmuştur. Şu anda Sanofi ile Aventis birleştiği için şirket Sanofi-Aventis olarak adlandırılmaktadır), Fraport AG vs. bulunurlar.

Almanya'nın beşinci büyük kentidir.

Kentin ekonomi, finans ve kültür merkezi olması, ve ulaşımın mükemmelliği sonucu bu şehirde yaşayan ve çalışan dünyanın her ülkesininden bir vatandaşı burdadır. Hessen eyâletinde yaşayan yabancıları temsil eden bütün konsolosluklar ve özellikle T.C. konsolosluğuda burdadır. Almanya'nın en fazla yabancı nüfus yapısına sahip kentlerden biridir. Türklerin en fazla yaşadıları şehirden biridir.

Yahudi nüfusu ile bilinen şehir 2. dünya savaşında bu musevi nüfusun toplama kamplarına sürgünü ve arkasından yok edilmesi sonucu büyük kayıplar (11.000 üzerinde) verdi. Savaş sonuna 160 kişi ile ulaşan musevi toplumu bugün yine hatırı sayılır bir sayıya ulaştı.

Almanya'nın ünlü otobanları A3 ve A5 in keşiştiği Frankfurt otoban kavşağı yanında, hızlı tren, metro ve omnibüs imkânları düzenli ve mükemmeldir. Avrupa'nın en büyük havaalanlarından birine sahipdir ve yılda milyonlarca yolcunun uğrak yeridir. 2002 yılında bitirilen ICE hızlı tren hattı ile iki ekonomi merkezi Frankfurt ve Köln arasında 200 km/h üstünde seyahat etme imkânı vardır.

 

read here wifes that cheat unfaithful wives

المؤسسات
1.Goethe Üniversitesi -

مكتباتها

مؤلفوها

Bu şehirde kayıtlı üyeler
Kullanıcı Yorumları

! Yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.
Üyelik için lütfen sayfanın üst kısmında yer alan"Üye Giriş | üye ol" linkine tıklayınız.

Kayıt Ekleyen / Eklenme Tarihi
Nurgül Çepni / 25.01.2009Eski Eserler


Eski Eserler Kütüphanesine Hoşgeldiniz!

Hesap İşlemleri

Üye değil misiniz? Üye olun!

Eski Eserlere üye olarak, kütüphanenimiz ve eserlerimiz hakkında paylaşımlardan hesabınız üzerinden faydalabilirsiniz...