Eğitim Kurumu   ( 2141 )   Kitaplarda   ( 1659 )   Yazarlarda   ( 4831 )  
Dergilerde   ( 786 )   Kütüphanelerde   ( 151 )   Şehirlerde   ( 182 )  
Makalelerde   ( 2196 )   Multi Media   ( 323 )   Fetvalar   ( 894 )  
Hit
9129104
Üye 1490
Online Üye 0

Leicester

 Şehir Detayı Şehir No : S- 117  
Diğer Adları Ülke
  İngiltere  
Kurucusu Kuruluş Tarihi
   
   
Şehir No: S-117 Hit : 6995
Hata Bildirimi Tavsiye Et

Özeti
google map link için tıklayın
husbands who cheat open dating for married men

Hakkında Bilgi

Leicester


İngiltere’nin, tarihi 2000 yıl öncelere dayanan en eski şehirlerinden biri olmakla beraber İngiltere’nin orta doğusunun da en büyük şehridir, Soar Nehri boyunca uzanır. Nüfus olarak İngiltere’nin 10. büyük şehri konumundadır.

Londra’nın 150 km kuzeyinde olan Leicester, öğrenciler için ideal bir şehirdir. Yaşam masrafları düşüktür . Londra’ya, Leeds’e, Manchestar’a, Sheffield’a, Birmingham’a, Nottingham’a ve diğer büyük şehirlere oto yoldan yada tren yolundan ulaşmak çok kolaydır. Leicester, küçük, içinde herşeyi barındıran ve güvenilir bir şehirdir ama asla sessiz bir yer değildir.

 

Her yıl Diwali Kutlamaları Belgrave Yolu’nda, Abbey Parkı’nın yanında düzenlenir. Leicester’ın hareketli ve kültür çeşitliliğine sahip olan halkı, Notting Hill Karnavalı’ndan sonra İngiltere’nin ikinci büyük karnavalı olan Caribbean Karnavalı’na da ev sahipliği yapar.

High Street, Churchgate, Belgrave Gate, Humberstone Gate ve Gallowtree Gate bölgelerinin kesişiminde olan Clock Tower (Saat Kulesi) şehir merkezinin kalbidir. Şehir merkezi , Haymarket ve Shires alışveriş merkezlerine ev sahipliği yapar. Ayrıca Avrupa’nın en büyük kapalı marketi olan Leicester Market de şehir merkezindedir.


Leicester şehri ve çevresinde birçok tiyatro, iki geniş sinema, dört büyük spor merkezi, birçok küçük spor merkezi ve at yarış pisti bulunur.
Şehirdeki sanat yapılan yerler; Haymarket Theatre, Leicester Theatre, Peepul Centre, Phoenix Art Centre, De Montfort Hall, Little Theatre ve City Gallery’dir.

Şehrin tarihi yerleri batıya doğru uzanır. Tarihi eserler ve anıtlar; Leicester Castle, St Martin’s Anglican Cathedral, St Mary de Castro ve St Nicholas, Guildhall ve Jewry Wall Churces’dir.

Şehir nüfusu farklı kültürlerden birçok insanı barındırdığı için burada farklı kültürlerin yemek, moda, sanat, gelenek ve görenekleri yaşanmaktadır. Ayrıca Leicester geniş bir ırksal azınlık populasyonuna sahip olduğundan şehrin etrafında birçok sayıda, hali hazırda var olan binalardan dönüştürülmüş, Hindu tapınakları ve Müslüman camileri mevcuttur.

Leicester'da bulunan eğitim kurumları;

* University of Leicester
* De Montfort University
* Centre for International Training
* Chelmsford College
* Cheltenham School of English
* City College Coventry
* Colchester English Study Centre
* Colchester Institue
* Concord College
* Dudley College

husbands who cheat website dating for married men
why do people cheat women love to cheat redirect
click here website why do married men cheat

Eğitim Kurumları

Kütüphaneleri

Yazarları
1.James Allen -

Bu şehirde kayıtlı üyeler
Kullanıcı Yorumları

! Yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.
Üyelik için lütfen sayfanın üst kısmında yer alan"Üye Giriş | üye ol" linkine tıklayınız.

Kayıt Ekleyen / Eklenme Tarihi
Nurgül Çepni / 6.2.2009Eski Eserler


Eski Eserler Kütüphanesine Hoşgeldiniz!

Hesap İşlemleri

Üye değil misiniz? Üye olun!

Eski Eserlere üye olarak, kütüphanenimiz ve eserlerimiz hakkında paylaşımlardan hesabınız üzerinden faydalabilirsiniz...